De cast van Schitts Creek

Er waren al wat 'pre'-Emmy's vergeven, maar gisteren was het tijdens een wel heel bijzondere award show tijd voor the main event: wie gingen er vandoor met de belangrijkste prijzen en wie grepen naast zo'n felbegeerd beeldje?

Article continues after the ad

Talkshowhost Jimmy Kimmel mocht de boel tegenover een lege zaal aan elkaar lullen! Oké: een bijna lege zaal. Ozark-ster Jason Bateman was stiekem toch op een stoel gaan zitten. En de grappen? Kwamen die überhaupt nog wel tot hun recht? Nou, dat mag je natuurlijk zelf bepalen, maar met een lachband plus een stel oude beelden - waar ook de draak mee gestoken werd - kom je stiekem een heel eind.


Winnaars en verliezers

Wat direct opvalt wanneer we het ellenlange winnaars-lijstje doorspitten: sitcom Schitt's Creek graait zowat alle beeldjes weg! De heerlijke show met vader en zoon-duo Eugene (American Pie) en Dan Levy viel supervaak in de prijzen! De hele lijst met winnaars en verliezers, thanks, BBC, kun je hieronder bekijken!

 

Outstanding comedy series

Curb Your Enthusiasm

Dead to Me

The Good Place

Insecure

The Kominsky Method

The Marvelous Mrs. Maisel

WINNER: Schitt's Creek

What We Do in the Shadows

 

Outstanding drama series

Better Call Saul

The Crown

The Handmaid's Tale

Killing Eve

The Mandalorian

Ozark

Stranger Things

WINNER: Succession

 

Outstanding limited series

Little Fires Everywhere

Mrs. America

Unbelievable

Unorthodox

WINNER: Watchmen

 

Lead actor in a comedy series

Anthony Anderson, Black-ish

Don Cheadle, Black Monday

Ted Danson, The Good Place

Michael Douglas, The Kominsky Method

WINNER: Eugene Levy, Schitt's Creek

Ramy Youssef, Ramy

 

Lead actress in a comedy series

Christina Applegate, Dead to Me

Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel

Linda Cardellini, Dead to Me

WINNER: Catherine O'Hara, Schitt's Creek

Issa Rae, Insecure

Tracee Ellis Ross, Black-ish

 

Supporting actor in a comedy series

Andre Braugher, Brooklyn Nine-Nine

William Jackson Harper, The Good Place

Alan Arkin, The Kominsky Method

Sterling K. Brown, The Marvelous Mrs. Maisel

Tony Shalhoub, The Marvelous Mrs. Maisel

Mahershala Ali, Ramy

Kenan Thompson, Saturday Night Live

WINNER: Dan Levy, Schitt's Creek

 

Supporting actress in a comedy series

Betty Gilpin, GLOW

D'Arcy Carden, The Good Place

Yvonne Orji, Insecure

Alex Borstein, The Marvelous Mrs. Maisel

Marin Hinkle, The Marvelous Mrs. Maisel

Kate McKinnon, Saturday Night Live

Cecily Strong, Saturday Night Live

WINNER: Annie Murphy, Schitt's Creek

 

Lead actor in a drama series

Jason Bateman, Ozark

Sterling K. Brown, This Is Us

Steve Carell, The Morning Show

Brian Cox, Succession

Billy Porter, Pose

WINNER: Jeremy Strong, Succession

 

Lead actress in a drama series

Jennifer Aniston, The Morning Show

Olivia Colman, The Crown

Jodie Comer, Killing Eve

Laura Linney, Ozark

Sandra Oh, Killing Eve

WINNER: Zendaya, Euphoria

 

Supporting actor in a drama series

Giancarlo Esposito, Better Call Saul

Bradley Whitford, The Handmaid's Tale

WINNER: Billy Crudup, The Morning Show

Mark Duplass, The Morning Show

Nicholas Braun, Succession

Kieran Culkin, Succession

Matthew Macfadyen, Succession

Jeffrey Wright, Westworld

 

Supporting actress in a drama series

Laura Dern, Big Little Lies

Meryl Streep, Big Little Lies

Helena Bonham Carter, The Crown

Samira Wiley, The Handmaid's Tale

Fiona Shaw , Killing Eve

WINNER: Julia Garner, Ozark

Sarah Snook, Succession

Thandie Newton, Westworld

 

Lead actor in a limited series or movie

Jeremy Irons, Watchmen

Hugh Jackman, Bad Education

Paul Mescal, Normal People

Jeremy Pope, Hollywood

WINNER: Mark Ruffalo, I Know This Much Is True

 

Lead actress in a limited series or movie

Cate Blanchett, Mrs. America

Shira Haas, Unorthodox

WINNER: Regina King, Watchmen

Octavia Spencer, Self Made

Kerry Washington, Little Fires Everywhere

 

Supporting actor in a limited series or movie

Dylan McDermott, Hollywood

Jim Parsons, Hollywood

Tituss Burgess, Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

WINNER: Yahya Abdul-Mateen II, Watchmen

Jovan Adepo, Watchmen

Louis Gossett Jr, Watchmen

 

Supporting actress in a limited series or movie

Holland Taylor, Hollywood

WINNER: Uzo Aduba, Mrs. America

Margo Martindale, Mrs. America

Tracey Ullman, Mrs. America

Toni Collette, Unbelievable

Jean Smart, Watchmen

 

Outstanding reality competition series

The Masked Singer

Nailed It

WINNER: RuPaul's Drag Race

Top Chef

The Voice

 

Outstanding variety talk series

Daily Show with Trevor Noah

Full Frontal with Samantha Bee

Jimmy Kimmel Live

WINNER: Last Week Tonight with John Oliver

Late Show with Stephen Colbert

 

Outstanding variety sketch series

A Black Lady Sketch Show

Drunk History

WINNER: Saturday Night Live

 

Outstanding television movie

American Son

WINNER: Bad Education

Dolly Parton's Heartstrings: These Old Bones

El Camino: A Breaking Bad Movie

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. The Reverend

 

Writing for a comedy series

WINNER: Daniel Levy, Schitt's Creek

David West Read, Schitt's Creek

Michael Schur, The Good Place

Tony McNamara, The Great

Sam Johnson and Chris Marcil, What We Do In The Shadows

Paul Simms, What We Do In The Shadows

Stefani Robinson, What We Do In The Shadows

 

Writing for a drama series

Thomas Schnauz, Better Call Saul

Gordon Smith, Better Call Saul

Peter Morgan, The Crown

Chris Mundy, Ozark

John Shiban, Ozark

Miki Johnso, Ozark

WINNING: Jesse Armstrong, Succession

 

Writing for a limited series, movie or drama

Tanya Barfield, Mrs. America

Sally Rooney and Alice Birch, Normal People

Susannah Grant, Ayelet Waldman and Michael Chabon, Unbelievable

Anna Winger, Unorthodox

WINNER: Damon Lindelof and Cord Jefferson, Watchmen

 

Director for a comedy series

Matt Shakman, The Great

Amy Sherman-Palladino, The Marvelous Mrs. Maisel

Daniel Palladino, The Marvelous Mrs. Maisel

Gail Mancuso, Modern Family • Finale Part 2

Ramy Youssef, Ramy

WINNER: Andrew Cividino and Daniel Levy, Schitt's Creek

James Burrows, Will & Grace

 

Directing for a drama series

Benjamin Caron, The Crown

Jessica Hobbs, The Crown

Lesli Linka Glatter, Homeland

Mimi Leder, The Morning Show Mimi Leder,

Alik Sakharov, Ozark

Ben Semanoff, Ozark

WINNER: Andrij Parekh, Succession

Mark Mylod, Succession

 

Directing for a limited series

Lynn Shelton, Little Fires Everywhere

Lenny Abrahamson, Normal People

WINNER: Maria Schrader, Unorthodox

Nicole Kassell, Watchmen

Steph Green, Watchmen

Stephen Williams, Watchmen